Україні рекомендують розширити можливості лізингу медобладнання, – дослідження

21 Грудня 2019, 17:08
Фото ілюстративне 1145
Фото ілюстративне

Лізинг медичного обладнання може прискорити реалізацію реформи системи охорони здоров’я в Україні, підвищити ефективність лікування населення і допомогти малим та середнім приватним клінікам та лікарням модернізувати своє діагностичне обладнання.

Такий висновок зробили за результатами дослідження ринку, виконаного спільно Проєктом USAID «Трансформація фінансового сектору» та Українським об’єднанням лізингодавців.

У дослідженні розглядають потенціал ринку медичного обладнання в Україні та визначають його місце в контексті глобальних тенденцій розвитку охорони здоров’я. Зазначають, що завдяки нещодавнім державним реформам в Україні збільшують кількість малих приватних закладів охорони здоров’я, але таким клінікам та лікарням часто не вистачає грошей на модернізацію технології. Більшість з цих закладів провадять діяльність за рахунок власних фінансів, не користуючись банківськими кредитами та іншими видами фінансування.

Радниця із розвитку лізингового ринку Проєкту USAID «Трансформація фінансового сектору» Наталія Педос вважає, що «ринок медичного обладнання у наступні п’ять років продовжить зростати як у світі, так і в Україні. Цей висновок ґрунтується на аналізі світових та українських тенденцій: старіння та збільшення кількості населення; швидкий розвиток інноваційних, але дорогих цифрових технологій; підвищення ролі профілактичної медицини та невеликих клінік. Обсяг українського ринку медичних виробів (медичного обладнання) в 2018 році оцінювали в 405,8 мільйонів доларів США. Майже 400 мільйонів доларів з цієї суми – імпорт. Для забезпечення стабільного розвитку цього ринку потрібно фінансування, і оптимальним видом такого фінансування є лізинг».

«Невеликі заклади охорони здоров’я мають спільну проблему, а саме: відсутність доступу до фінансування для активного розширення бізнесу. Банківські кредити важко отримати і у них висока вартість, обсяг внутрішнього ринку капіталу невеликий, і вибір інструментів для залучення інвестицій обмежений. Нашим членам варто більше уваги приділити цій ринковій можливості. Ми могли б разом з державою та міжнародними фінансовими установами розробити певні програми для виділення грошей на підтримку лізингу медичного обладнання», – зазначив Голова Ради директорів Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців» Олександр Кощеєв.

Детальний звіт опублікований на веб-сайтах: http://www.fst-ua.info/wp-content/uploads/2019/12/Leasing-Medical-Equipment_Survey_dec2019_ua.pdf та http://uul.com.ua/en/

Довідково: 

Асоціація «Українське об’єднання лізингодавців» (УОЛ) створена в 2005 році як добровільний союз професійних учасників ринку лізингу. Головною метою Асоціації, яка є неприбутковою організацією, визначене завдання «сприяти розвитку відкритого і рівнодоступного ринку оперативного і фінансового лізингу в Україні шляхом координації діяльності підприємств, що об’єдналися для захисту спільних інтересів». Зараз УОЛ об’єднує 27 компаній, серед яких провідні лізингові компанії та представники суміжних ринків. УОЛ є єдиною професійною асоціацією в галузі, члени якої представляють понад 80% українського ринку фінансового лізингу. Для отримання додаткової інформації про УОЛ, будь ласка, звертайтеся до Марини Масіч, генерального директора, за телефоном: +38 (093) 381 51 00 або електронною поштою: [email protected] Ви також можете відвідати веб-сайт Асоціації.

USAID підтримує партнерські стосунки з Україною з 1992 року і за цей час Агентство надали допомоги на три мільярда доларів США. Серед поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні є зміцнення демократії та механізмів належного врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров'я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. З додатковою інформацію про діяльність USAID в Україні можна ознайомитися на веб-сайті або на сторінці у facebook.

Про'кт USAID «Трансформація фінансового сектору» підтримує реформування фінансового сектору в Україні та надає технічну допомогу за такими напрямами: споживче кредитування, зміна законодавчої та нормативної бази, доступ до фінансування у небанківському фінансовому секторі, електронні фінанси, а також фінансова інклюзія і захист прав споживачів. З додатковою інформацією про Проєкт USAID «Трансформація фінансового сектору» та його діяльність можна ознайомитися на веб-сторінках: http://www.fst-ua.info/en/ та https://www.facebook.com/FSTProject.

Читайте також: В «Українському об’єднанні лізингодавців» отримали грант від USAID у 130 тисяч доларів США

Коментар
09/12/2021 Четвер
09.12.2021
08.12.2021