На будівництво двох шкіл на Сарненщині потрібно понад 300 мільйонів гривень

13 Серпня 2021, 10:16
Школа у Вирах 1183
Школа у Вирах

Рівненське Полісся чекає на державну програму будівництва нових шкіл.

Проблему гострої нестачі шкіл в північних районах Рівненщини обговорили на засіданні постійної комісії обласної ради з питань будівництва та розвитку інфраструктури. Про це Район.Сарни стало відомо від пресслужби Рівненської обласної ради.

Питання в обласній раді обговорюють не вперше, адже на адресу керівництва і депутатів  надходять чимало звернень  з проханням виділити кошти на будівництво нових шкіл в поліських селах з високою народжуваністю. 

Так, на комісії вкотре обговорили ситуацію з будівництвом школи у селі Вири Сарненського району, на будівництво якої необхідно понад  137 мільйонів гривень. Нагадаємо, у Вирівській ЗОШ ІІ-ІІІ ступенів, яка розрахована на 220 учнів, у 2,5 зміни навчається 614 дітей. При цьому в селі щороку зростає народжуваність. Тому громада розраховує на підтримку влади, передусім на кошти державного бюджету, адже ні обласний, ні тим паче місцевих, «не потягнуть»  такого будівництва.  Водночас 2 мільйони гривень в місцевому бюджеті громада вже виділила.

Інший освітній об’єкт – Рокитнівський НВК «Школа І-ІІІ ступенів-ліцей», що в селі Рокитне. В одному приміщенні у дві зміни навчається 807 учнів. За словами представників громади, під навчальний процес тут пристосували всі можливі приміщення, навіть гардероб і медпункт. Тож є гостра потреба добудувати класні кімнати та їдальню. Вартість проєкту складає 150, 2 мільйони гривень. Цього року громада виконала свої зобов’язання щодо співфінансування і виділила з місцевого бюджету 5 мільйонів гривень. Але щоб розпочати роботи першої черги реконструкції, необхідно щонайменше 50 мільйонів гривень.

2,8 мільйона гривень просить у влади області громада села Дібрівськ, що на Зарічненщині. В колективному зверненні вчителі та батьки звертають увагу влади на відсутність приміщень для навчання майбутніх першокласників. Під два класи тут планують реконструювати актову залу.  

Села Рокитнівщини – рекордсмени за народжуваністю не лише на Рівненщині, а й в цілому в Україні. Лише у Старому Селі навчається 1100 учнів. А в селі Дроздинь понад 700 школярів змушені навчатися в приміщенні клубу, до того ж у дві зміни. Як повідомив Старосільський сільський голова Михайло Кузьмич, покрівля клубу потребує капітального ремонту, а це  960 тисяч гривень. Тож громада також розраховує на підтримку з бюджету області.

Мільярд гривень – саме стільки щонайменше необхідно, щоб розв'язати проблему з дефіцитом шкіл у Рівненській області. Це 11 навчальних закладів переважно в північних районах нашого Полісся.

Рівненська обласна рада ще в березні 2021 року звернулася до керівництва держави щодо збільшення фінансової підтримки з державного бюджету на будівництво та реконструкцію  закладів освіти. Адже побудувати їх лише коштом обласного бюджету та бюджетів громад — нереально.

Очікується, що профільні міністерства розроблять державну програму з будівництва нових шкіл, зокрема, і в північних районах рівненського Полісся.

Читайте також: Я не хочу жити на милостиню: як в Україні назбирати грошей на щасливу старість

Коментар
28/05/2024 Вівторок
28.05.2024
27.05.2024