Легальні доходи волинян додали бюджетам 7,2 мільярда гривень ПДФО

10 Жовтня 2023, 13:47
Легальні доходи волинян додали бюджетам 7,2 мільярда гривень ПДФО 490
Легальні доходи волинян додали бюджетам 7,2 мільярда гривень ПДФО

За підсумками січня-вересня 2023 року на Волині до бюджетів усіх рівнів перерахували 7 мільярдів 198 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб.

Це на 1 мільярд 704 мільйони гривень більше проти аналогічного періоду торік. Про це повідомили волинські податківці.

Позитивна динаміка сплати податку на доходи фізичних осіб має визначальний вплив на бюджетну стабільність громад. Завдяки постійному росту надходжень ПДФО громади можуть планувати та фінансувати свої видатки на вирішення соціально-економічних питань.

Щоб органи місцевого самоврядування були фінансово спроможними виконувати передбачені функції та повноваження у сфері захисту населення та розвитку територій варто опікуватися питанням детінізації ринку праці та державної реєстрації підприємницької діяльності, – наголошують у Головному управлінні ДПС у Волинській області та рекомендують лідерам громад використовувати всі надані повноваження для повної легалізації трудових відносин і офіційної реєстрації підприємництва.

Читайте також: Продав без чека – штраф: які зміни та санкції для бізнесу запрацюють з першого жовтня

Нагадаємо, що всі платники податків незалежно від видів реалізованої продукції чи наданих послуг, здійснюючи розрахункові операції в готівковій та безготівковій формі, зобов’язані працювати лише відповідно до норм чинного податкового законодавства.

Варто врахувати, що добровільне виконання вимог закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» не тільки звільняє від відповідальності, а ще й усуває ризики, що можуть стати підставою для проведення фактичних перевірок. ДПС використовує виключно ризикоорієнтовану модель організації та здійснення контрольно-перевірочної роботи, а тому не проводить безпідставних перевірок платників податків.

У Головному управлінні ДПС у Волинській області нагадують: відповідальність за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закону) – відновлено.

Зокрема, з 1 жовтня 2023 року у разі встановлення контролюючими органами фактів непроведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, до відповідних суб’єктів господарювання будуть застосовуватись фінансові санкції, передбачені п. 1 ст. 17 Закону.

Умовою дотримання законодавства у сфері застосування РРО/ПРРО є реєстрація РРО та/або ПРРО в контролюючому органі.

Коментар
24/02/2024 Субота
24.02.2024
23.02.2024