єОселя: тисячу українських родин взяли кредити на житло з початку 2024 року

20 Лютого 2024, 16:32
єОселя: тисячу українських родин взяли кредити на житло з початку 2024 року 316
єОселя: тисячу українських родин взяли кредити на житло з початку 2024 року

Від початку 2024 року понад тисячу українських родин взяли кредити на придбання житла за програмою «єОселя» на 1,8 мільярда гривень.

Від старту програми кредити вже отримали 7 400 родин на загальну суму 11,2 мільярда гривень. Про це повідомила міністерка економіки Юлія Свириденко.

«Понад половину кредитів отримали військовослужбовці за контрактом та силовики, 9% – медики, 8% – педагоги та науковці. Нагадаю, що представники цих професій можуть взяти іпотечний кредит під 3%. 30% цьогорічних позичальників взяли кредит на умовах масової іпотеки – під 7%. Такий кредит є доступним для всіх українців, які не мають власного житла, або потребують покращення житлових умов. Також наші громадяни мають можливість придбати за програмою не лише квартиру, але й приватний будинок чи таунхаус», – зазначила Юлія Свириденко.  

Читайте також: єОселя: сім’я з Ужгорода взяла перший кредит на купівлю приватного будинку

 

Зокрема, минулого тижня українці отримали за програмою «єОселя» 154 кредити на 248 мільйонів гривень, серед яких:

  • кредити під 3% отримали 83 військовослужбовці та силовики, 11 педагогів, 15  медиків та 3 науковці;
  • кредити під 7% отримали 33 українці без власного житла, два ВПО та сім ветеранів.

Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку (107 кредитів) та у забудовника (40). Також сім українців взяли кредити на купівлю квартири, яка будується.

Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці:

  • Київської області – 40;
  • міста Києва – 35;
  • Львівської області – 12;
  • Полтавської та Хмельницької – по 9.

Нагадаємо, що скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших  категорій - учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян – ставка іпотеки становить 7%.

Програма «єОселя» почала свою роботу в жовтні 2022 року. Реалізовують програму Мінекономіки спільно з Мінцифрою та ПрАТ «Укрфінжитло». Банками-партнерами «єОселі» є Ощадбанк, ПриватБанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Укрексімбанк та Sense Bank.

Коментар
18/04/2024 Середа
17.04.2024